Beskrivelse
Lunnemann Bobler – en kollektion af håndlavede, eksklusive, unikke og personlige ringe, øreringe og halskæder
Rikke Lunnemanns smykker er håndlavede, eksklusive, unikke og alle personlige med en fortælling og et budskab.
Lunnemann Bobler… er en kollektion af ringe, øreringe og halskæder, der er håndlavet i 18 karat genbrugsguld med top kvalitet responsible sourced diamanter og ædelsten
Inspirationen bag disse smykker kan du læse her:
‘Livlige ´Bobler´ som en fejring af livets glæder!
Disse smykker er inspireret af festlige champagnebobler, lette sæbebobler eller den spændte fornemmelses bobler i maven ved livets særlige øjeblikke.
´Bobler´ er tænkt som en miniature fest, som fanger øjeblikket af glæde og lethed og mit håb er, at disse smykker bæres som en påmindelse om at fejre livets små og store øjeblikke og lade glæden sprudle, ligesom boblerne, der danser i luften.
De er en hyldest til glæde, lethed og skønheden i livets små særlige øjeblikke – for dem skal vi huske at værdsætte og fejre’



